Akustinės gitaros pamokos nemokamai

akustines gitaros pamokos nemokamai

Turbūt kiekvienas esame girdėję istorijų, kaip įgudę muzikantai sakosi groti gitara išmokę savarankiškai. Ir tikrai galime rasti atvejų, kai be galo sunkaus darbo ir užsispyrimo dėka jaunuoliai ne vienerius metus praleido interneto gilumose besimokydami grojimo akustine gitara gudrybių, kurias vėliau panaudojo ir tobulindami įgūdžius grodami elektrine ar klasikine gitara.

Šiandien akustinės gitaros pamokos nemokamai nebeskamba kaip nereali svajonė – interneto dėka galima rasti galybę video pamokų, kuriose įvairūs muzikantai dėsto grojimo gitara pradmenis, o neretai ir sunkesnes pamokas. Tačiau kyla klausimas – ar tikrai verta taupyti renkantis nemokamas akustinės gitaros pamokas? Kokie yra nemokamų akustinės gitaros pamokų trūkumai?

  • Kartais privačios muzikos mokyklos organizuoja akcijas „pirma pamoka nemokamai“. Deja, patirtis rodo, jog šios pamokos neatneša jokių vaisių dėl dviejų priežasčių: pirma, mokiniai ateina tik dėl to, kad pamoka yra nemokama ir reikia išnaudoti pačią progą (o ne su motyvacija tikrai kažko išmokti); antra, mokytojas jaučia tokį mokinių požiūrį ir negali pritaikyti tinkamos mokymo metodikos.

  • Kiekvienas kokybiškas darbas turi savo kainą. Akustinės gitaros pamokų kaina – tai apskaičiuota vertė, kurią mokinys investuoja į savo gabumus, o mokytojas atitinkamai mokiniui pateikia savo kruopščiai sudėliotą pamokų planą, metodiką ir, galiausiai, dalijasi visa savo brandžia patirtimi. Nemokamos pamokos – tai menkos vertės pamokos.

  • Nemokamų internetinių gitaros pamokų minusas – gyvo kontakto su mokytoju nebuvimas. Gyvenime instrumento rankose neturėjusiam mokiniui gali būti be galo sunku pačiam išmokti groti akustine gitara. Mokytojas visada gali pataisyti rankos poziciją, pirštą, spaudžiantį stygą, ir panašiai. Tai neįmanoma stebint video pamokas internetu.

  • Internetinės pamokos dažnai yra metodiškai padrikos. Kiekvienas mokytojas turi savo specialią metodiką, kurią taiko mokymo procese. Tokiu būdu mokinys sklandžiai ir nuosekliai išmoksta valdyti instrumentą.