Skaitmeniniai pianinai

skaitmeniniai pianinai

 Kai kalbama apie skaitmeninius pianinus, jokiu būdu negalima jų painioti su elektriniais pianinais. Skaitmeninis pianinas – tai visiškai elektrinis instrumentas (o, pavyzdžiui, elektriniai pianinai – tai mechaniniai-elektriniai instrumentai), dar laikomas sintezatoriaus variacija. Skaitmeninio pianino paskirtis – tai pirmiausiai atlikti tradicinio mechaninio pianino pakaitalo funkciją. Šie pianinai kartais gali būti neatskiriami nuo įprastų pianinų nei garsu, nei išvaizda, nors iš tiesų jie – daug lengvesni už tradicinius pianinus ir išgauna garsą be jokio mechaninio mechanizmo pagalbos.

Kad būtų lengviau atskirti skaitmeninį pianiną nuo jo pusbrolių elektrinio pianino, sintezatoriaus ar tradicinio pianino, štai svarbiausi faktai, kuriuos reikia žinoti apie šį instrumentą:

  • Skaitmeniniai pianinai neretai gaminami visiškai imituojant tradicinio pianino išvaizdą (išlaikant medienos apdailą, oktavų kiekį, kartais matmenis)
  • Kadangi skaitmeninio pianino paskirtis yra kuo tiksliau pakeisti paprastą pianiną, jo klavišai yra pasunkinti. Priklausomai nuo gamintojo, klavišai gali būti pasunkinti idealiai pagal tradicinius pianinus arba nevisiškai – tik šiek tiek pridedant svorio. Tai būtina tam, kad prie pianino klavišų pripratusiam muzikantui nebūtų didelio skirtumo groti skaitmeniniu pianinu.
  • Skaitmeniniai pianinai kainuoja daug mažiau už akustinius pianinus.
  • Šie instrumentai yra mažesni dydžiu, matmenimis, todėl ir lengviau transportuojami.
  • Skaitmeniniai pianinai yra visiškai elektriniai, todėl galima reguliuoti jų skleidžiamą garsą ar net gi groti garsą girdint tik per prijungtas ausines (patogu gyvenantiems daugiabutyje ar turintiems irzlius kaimynus).
  • Lygiai taip pat šį instrumentą galima pajungti prie stiprintuvo, kad garsas galėtų pasiekti didelėje salėje sėdinčius klausytojus.
  • Šio instrumento veikimo paslaptis – tai kiekvienam klavišui įrašytas jo atitikmuo-garsas (angl. sample), kuris idealiai atitinka tradicinio pianino klavišų garsus. Savaime suprantama, kad šių instrumentų nereikia derinti – kiekvienas klavišas skambės taip pat net ir po 20 metų.

Tai itin patrauklus instrumentas mokyklose, kadangi juo galima naudotis ir per pamokas, ir įvairių švenčių proga. Taip pat skaitmeninis pianinas puikiai tinka besimokantiems groti pianinu namie. Jo modernių funkcijų pagalba galima praktikuotis tyliai, netrukdant aplinkinių ramybės.