Kaip išsirinkti ukulėlę

 Ukulelės išsiskiria tuo, jog gali būti iliustruotos ir papuoštos įvairiais aksesuarais, taip pat ir skambėti skirtingai. Kiekvienas muzikantas pagal savo skonį gali išsirinkti sau tinkamiausią ukulelę, kurių instrumentų salonuose yra tuzinai ar net šimtai pačių įvairiausių.

Žemiau papasakosime apie ukulelių tipus ir jų skiriamąsias savybes, kad padėtume svetainės lankytojams išsirinkti jiems tinkamiausią ukulelę. 

  • Pagal tipą skiriamos soprano, koncertinė, tenoro ir baritono ukelės. Pirmiausiai – jos skiriasi derinimu: baritono ukulelės stygos išsidėsčiusios tvarka E, B, G, D, o pirmųjų trijų tipų stygos atrodo taip: G, C, E, A.

  • Ne visiems žinoma, tačiau pirmame punkte išvardyti ukulelių tipai tarpusavyje skiriasi ir dydžiu. Pati mažiausia – soprano ukulelė, o pati didžiausia – baritono. Tačiau tai nereiškia, kad pastaroji ukulelė yra jau nežinia kokio dydžio. Iš tiesų ji visai nedidukė – maždaug dviem kartais mažesnė už įprastą akustinę gitarą. Tad galite rinktis ukulelę ir pagal jos dydį.

  • Išrankesnis muzikantas gali rinktis ukulelę pagal medienos tipą, iš kurio pagamintas instrumento korpusas. Klasikinės havajiečių ukulelės gaminamos iš Havajinės akacijos. Šių instrumentų skleidžiamas garsas – švelnus ir minkštas, todėl šios ukulelės – vienos brangiausių. Vidutinės kokybės ukulelės gaminamos iš raudonmedžio, kuris taip pat skamba itin švelniai, na, o paprasčiausių instrumentų korpusai gaminami iš eglės.

  • Turbūt tik gražių ir retų daiktų kolekcionieriams svarbiausia, kad jų namuose laikoma ukulelė būtų itin prabangi, įspūdinga ar net žėrinti. Ir tokių instrumentų pasaulyje tikrai yra ne vienas ir ne du. Pagal ukulelių savininkų norus jų instrumentai inkrustuojami puošniais akmenukais, kristalais, iliustruojami paveikslėliais. 

Juokas juokais, tačiau niekas nepaneigs, jog dailiai nudažyta, subtiliomis iliustracijomis papuošta ukulelė yra gražesnė už įprastą medienos spalvos instrumentą. Jei ateityje sugalvotumėte padailinti savo mylimą ukulelę, siūlome pažiūrėti šį kūrybišką Youtube klipą, kaip viena muzikantė nuostabiai išmargino savo instrumentą gėlėmis. 

https://www.youtube.com/watch?v=pS9tFpdsZPk